Kontakt na vykup nehnutelnostiPoraďte sa cez telefón:  0948 299 939

Postup.

Ako prebieha výkup nehnuteľnosti.

Aj keď sa je každý výkup nehnuteľnosti jedinečný, jeho najpravdepodobnejší priebeh sme spísali do nasledujúcich bodov, aby ste si dokázali predstaviť, ako taký výkup bytu, domu či pozemku prebieha. Budete tak lepšie pripravení na celý proces, ktorý je pomerne rýchly a jednoduchý, ale zaslúži si vašu maximálnu pozornosť. Poradie nasledujúcich krokov výkupu sa môže líšiť v závislosti od charakteru každého z obchodných prípadov.
Výkup nehnuteľnosti v hotovosti

1

Kontaktujte nás

Našich pracovníkov môžete kontaktovať kedykoľvek počas pracovných dní od 8:00 do 18:00 na čísle 0948 299 939 alebo emailom na adrese info@vykupbytu.sk. Pracovníci VykupBytu.sk majú bohaté skúsenosti v realitnom biznise a ochotne vám zodpovedajú všetky vaše otázky a poskytnú potrebné informácie. V prípade vášho súhlasu si s vami dohodnú obhliadku ponúkanej nehnuteľnosti.

2

Analýza potrieb klienta

Na osobnom stretnutí zanalyzujeme potreby a ciele klienta. Klient nám na stretnutí poskytne k nahliadnutiu potrebné dokumenty. Náš zodpovedný pracovník vykoná obhliadku klientovej nehnuteľnosti, prezrie doplňujúce doklady. S klientom sa dohodneme na spoločnom postupe pri výkupe nehnuteľnosti, oddlžení nehnuteľnosti, vyplatení zálohy, vyplatení veriteľov a pod.

Posúdime momentálnu situáciu a navrhneme najoptimálnejšie riešenie. Vyriešenie situácie môže byť odlišné, podľa toho či máte záujem o výkup nehnuteľnosti, hrozí vám dražba nehnuteľného majetku, alebo neviete svoju nehnuteľnosť predať dostatočne rýchlo a výhodne. Je vhodné, aby ste si na obhliadku priniesli k nahliadnutiu všetky potrebné dokumenty o nehnuteľnosti a dokumenty o vašich prípadných záväzkoch.

3

Ocenenie nehnutelnosti

Po analýze všetkých potrebných údajov o nehnuteľnosti predložíme klientovi cenovú ponuku za nehnuteľnosť. Ocenenie nehnuteľnosti vždy vychádza z trhovej ceny nehnuteľnosti. Najčastejšia výška výkupnej ceny je okolo 90-95% z trhovej ceny nehnuteľnosti.
Výška ceny, ktorú sme schopní zaplatiť za vašu nehnuteľnosť závisí od aktuálnej nálady na trhu nehnuteľností a od dopytu investorov o typ nehnuteľnosti, ktorú vlastníte. Pôvodný stav nehnuteľnosti nie je dôvodom nižšej ponuky.
Nie je výnimkou, že dokážeme ponúknuť aj 100% z trhovej ceny.

Pošlite nám nezáväznú žiadosť o cenovú ponuku

Vaše meno*

Váš telefón*

Váš email*

Typ nehnuteľnosti*

Ulica*

Mesto/Obec*

4

Príprava dokumentov, uzatvorenie dohody a vyplatenie peňazí

Po uzavretí ústnej dohody, pripravíme v spolupráci s advokátskou kanceláriou všetky potrebné dokumenty. Medzi najbežnejšie dohody patria Kúpna zmluva, Zmluva o budúcej kúpnej zmluve, Zmluva o pôžičke zabezpečená záložným právom, Exkluzívna sprostredkovateľská zmluva a pod. Navštívite nás v kancelárii v Business centre v EUROVEI a uzavrieme potrebné písomné dohody, uvedieme všetky podmienky kúpy, vyrovnáme prípadné dlžoby na danej nehnuteľnosti a kúpnu cenu vám vyplatíme v hotovosti, alebo prevodom na váš účet.

5

Nadštandardné služby

Naša spoločnosť chápe všetky súvislosti a náročnosť pri predaji nehnuteľnost resp. zmeny bývania. V prípade, záujmu klienta dokážeme ponúknuť a v spolupráci z realitnými kanceláriami vám nájsť iné dočasné alebo trvalé bývanie a ponúknuť poradenstvo ohľadom kúpy vašej dalšej nehnuteľnosti resp. Vám ponúknuť inú nehnuteľnosť z našich vykúpených nehnuteľností.

Aké dokumenty budete potrebovať?

Najčastejšie sú potrebné tieto dokumenty: List vlastníctva, váš titul nadobudnutia (listinu na základe ktorej ste nadobudli vlastníctvo, napr. Kúpna zmluva, Darovacia zmluva, Dedičstvo – notárska zápisnica).
V prípade pozemkov a rodinných domov snímku z katastrálnej mapy a geometrický plán, prípadne územný plán a stanovisko obce k stavbe, stavebné povolenie.
V prípade založenia v prospech banky, alebo tretej osoby – úverovú, zabezpečovaciu zmluvu , zmluvu o pôžičke.
V prípade exekučných konaní- vyčíslenú výšku pohľadávok, všetky dostupné listiny od exekútora.

Často kladené otázky

Prečítajte si, čo našich klientov najviac zaujíma.

Pre koho je vhodný výkup nehnuteľnosti? Je výkup nehnuteľnosti výhodný? Ako určujeme výkupnú cenu nehnuteľnosti? Je výkup nehnuteľností bezpečný? Aké nehnuteľnosti môžem ponúknuť na výkup? Ako rýchlo môžem predať svoju nehnuteľnosť? Čo v prípade, ak mám zadĺženú nehnuteľnosť? Aké dokumenty budeme od vás potrebovať?
Čítaj viac

Referencie našich klientov

Musím potvrdiť že bol predaj môjho bytu v novostavbe bezproblémový a rýchly. Ralitná kancelária predávala viac ako rok a pol bez jediného vážnejšieho záujemcu. Preto som sa rozhodol pre výkup.
Eduard N., podnikateľ
Bol som rád, že sa ku mne VykuBytu.sk zachoval veľmi seriózne. Obchodný zástupca spoločnosti bol veľmi milý a povedal mi všetko, čo som potreboval vedieť.
Jozef J., právnik
Back to Top